Recenzje_Historyczne

„Mengele polowanie na Anioła śmierci z Auschwitz-recenzja książki Johna Ware’a i Geralda Posnera

źródło ilustracji:http://www.kacikzksiazka.pl

Witam serdecznie po długiej przerwie w redagowaniu bloga, jak to bywa z mojej strony musicie Państwo, drodzy czytelnicy czekać bardzo długo na nowy post,ale ja nie o tym chciałem pisać…

Otóż drodzy czytelnicy i odbiorcy bloga,mam przyjemność dziś zrecenzować książkę o zbrodniarzu wojennym Josefie Mengele autorstwa Geralda Posnera i Johna Ware, jest to jedyna jak dotąd biografia Mengelego którą udało mi się przeczytać,okupiona wieloma latami badań i poszukiwań w archiwach materiałów na temat „Anioła śmierci biografia jest jedną z lepszych książek biograficznych jakie w życiu przeczytałem.

Jak to się stało,że mądry człowiek którego marzeniem było zostać lekarzem i pomagać ludziom został wciągnięty w tryby propagandy nazistowskiej, Josef Mengele pochodził z dobrej katolickiej rodziny, choć jego ojciec nie ukrywał się specjalnie z poglądami i z tym,że popierał Adolfa Hitlera.

W książce tej znajdują się odpowiedzi na pytanie zadane przeze mnie jak i na szereg innych

„W kilka minut decydował o życiu i śmierci tysięcy osób.Bez mrugnięcia okiem wysyłał więźniów do komór gazowych. Z tych których pozostawił przy życiu,wybierał „obiekty” swoich eksperymentów. Nigdy nie poniósł kary”

Fragment ów pokazuje jaką bestią był Josef Mengele, nasuwają się i inne bardzo intrygujące pytania, jak to się stało,że ten człowiek nigdy nie poniósł kary. Książka niejako odpowiada na te pytania choć dla mnie nie do końca, chciałbym abyście Państwo sami sobie odpowiedzieli na pytania a swoją drogą, książka jest dobrym studium do podjęcia pracy- nie jako takiego stanu badań na temat życia Josefa Mengele. Niewątpliwie Josef Mengele staje się symbolem „ostatecznego rozwiązania”

Krótkie podsumowanie:

Drodzy odbiorcy, książka ta jest bardzo rzetelnym śledztwem biograficznym odkrywającym mroczną stronę życia „Anioła śmierci” Polecam serdecznie każdemu kto lubi biografie i ceni sobie dobry warsztat pisarski Georga Posnera i Johna Ware’a.

Opracowanie ze źródeł własnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.