Holocaust

Życie za życie, czyli historia męczeńskiej śmierci Maksymiliana Marii Kolbego w filmie Krzysztofa Zanussiego

 

 

Ile jest warte życie ludzkie? Zadawaliście sobie to pytanie wielokrotnie? Każdy z nas przeżywa własne życime w inny sposób, ale czy oddalibyście życie za drugiego człowieka? Znacie takie sytuacje? Czasy wojny i niewoli, czasy obozów koncentracyjnych były niewątpliwie, trudnymi,niemoralnymi czasami. W obozach gineli ludzie różnych religii, narodowości jak i rasy,jednak dziś skupimy się na męczenniku  kościoła katolickiego Maksymilianie Marii Kolbe. Obraz jaki wyłania się z filmu „Życie za życie” Krzysztofa Zanussiego przedstawia nam zakonnika jako człowieka oddanego wierze, kochającego ludzi oraz Boga, sprawiedliwego oraz prawego. Jaki wobec tego był bohater poboczny? Jan Tytz, uciekinier z Auschwitz który doniósł na Maksymiliana Kolbego? Czy również był prawy i sprawiedliwy? Może miał wyrzuty sumienia, po tym czego dokonał?

Film ten niewątpliwie pokazuje na czym polega miłość i wiara w Boga oraz miłość do drugiego człowieka, rola Edwarda Żentary zagrana wyśmienicie, Krzysztof Zanussi mistrzowsko ukazał życie oraz męczeńską śmierć Maksymiliana Marii Kolbego.

Polecam film z całego serca, zapraszam do obejrzenia krótkiej sceny z filmu „Życie za życie”,aby obejrzeć proszę kliknąć tutaj

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.